Skontaktuj się z nami:
501-560-646
biuro@cellterm.pl

Wełna drzewna STEICO Zell

 

Klasa budowlana wg PN 4102  B2
Obliczeniowy współczynnik przewodzenia ciepła λ [W / ( m*K )] 0,040
Sposób wdmuchiwania (podłoga) ok. 32 - 38
Dach < 45°, podłoga, strop ok. 35 - 42
Dach > 45°, ściana ok. 38 - 45
Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej μ 1-2
Właściwa pojemność cieplna c [J / ( kg*K )] 2100
Surowce włókno drzewne, fosforan amonowy, kwas borowy
Kod odpadu (EAK)

030105 / 170201

Drewno stanowi ceniony, ekologiczny stosowany od lat materiał budowlany. Charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Odpowiednio zaimpregnowane wykazuje dużo większą trwałość niż inne materiały budowlane.

Dzięki niepowtarzalnej strukturze komórek, stanowi izolację 15 razy lepszą niż beton.

Przykładowo drewno o grubości 2,5 cm wykazuje dużo wyższy opór cieplny niż mur z cegły o grubości 11,5 cm. Posiada przy tym stabilne wymiary, jest długowieczne i elastyczne w obróbce. Drewno jest dostępne w budownictwie, jako zwykłe belki, płyty izolacyjne oraz nowoczesne produkty konstrukcyjne, jak np. belki dwuteowe.

 

STEICO zell składa się z luźnych włókien drzewnych, które przy wdmuchiwaniu całkowicie wypełniają wszelkie puste przestrzenie. Każde z tych włókien koncentruje w sobie zalety naturalnego drewna: trwałość, stabilność, ekologiczny charakter i bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.

Włókniste materiały izolacyjne wdmuchiwane pod wysokim ciśnieniem do zamkniętych z wszystkich stron przestrzeni znakomicie dopasowują się do kształtów przegrody i pozwalają na bezspoinowe docieplenie nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji.

Dzięki temu warstwa ociepleniowa tworzy jednolitą strukturę ograniczając powstawanie mostków termicznych.

 

W czasie prac dociepleniowych z wykorzystaniem włókien drzewnych nie powstają odpady. Niewielkie pozostałości można kompostować. STEICOzell nawet po wielu latach nadaje się do dalszego stosowania. A jeżeli pojawi się konieczność utylizacji izolacji, np. w związku z późniejszą przebudową, można to zrobić w ramach systemu odzysku materiałów. Z tego też powodu STEICO zell różni się od zwyczajnych materiałów izolacyjnych, których utylizacja wiąże się z przestrzeganiem surowych przepisów dotyczących ochrony zdrowia i niekiedy z wysokimi kosztami.


 

Dzięki otwartej dyfuzyjnie strukturze STEICO zell posiada właściwości regulujące wilgoć i przyczynia się do uzyskania optymalnego pod względem biologii budowli klimatu mieszkalnego. Dzięki dużej zdolności gromadzenia ciepła STEICOzell przeciwdziała przenikaniu ciepła do budynku podczas letnich upałów. Efekt: przyjemny chłód w najgorętsze dni, przytulne ciepło w środku zimy.

 

 

 

 Deklaracja właściwości użytkowych STEICO Zell < pobieranie

 

Więcej informacji dotyczących wełny drzewnej oraz pozostałych produktów firmy na stronie internetowej firmy STEICO.

 

www.steico.com