Skontaktuj się z nami:
501-560-646
biuro@cellterm.pl

Natrysk piany poliuretanowej

Termoizolacja z wykorzystaniem piany otwarto lub zamknięto komórkowej pozwala na osiągnięcie jednolitej i spójnej struktury tworzącej warstwę izolacyjną. Pod wpływem wysokiego ciśnienia powstającego w reaktorze w procesie połączenie żywicy (poliolu) i utwardzacza (izocyjanianu) powstaje materiał o znakomitych parametrach izolacyjnych, czyli pianka poliuretanowa.


W procesie mieszania i natryskiwania komponentów następuje ich kontrolowany przyrost. Dzięki temu natryskiwana pianka PUR szczelnie wypełnia wszelkie nierówności i elementy konstrukcyjne niwelując praktycznie do zera możliwość powstawania mostków termicznych.

Umiejętnie natryśnięta pianka tworzy strukturę izolującą zarówno termicznie jak i akustycznie. Docieplenie poddasza pianą PUR przy zachowaniu odpowiedniej konstrukcji połaci dachowej gwarantuje odpowiednią paro przepuszczalność i co za tym idzie podniesienie komfortu użytkowania pomieszczeń mieszkalnych.

Najczęściej stosowana w ociepleniach poddaszy jest piana otwarto komórkowa. Sprawdza się ona zarówno w przypadku dachu pokrytego deskowaniem jak i membraną wysoko paroprzepuszczalną.

Należy pamiętać, że w przypadku deskowania pokrytego papą więźba dachowa powinna być odpowiednio wysuszona. W przypadku przegrody zamkniętej dyfuzyjnie (deskowanie pokryte papą) warto zamiast klasycznej paraizolacji zastosować folię aktywną o zmiennym Sd. Folie aktywne umożliwiają odprowadzenie pary wodnej nagromadzonej w materiale w kierunku pomieszczeń. Klasyczna paroizolacja działa jedynie jako opóźniacz przenikania pary wodnej w kierunku zewnętrznego poszycia dachowego.

Pianę PUR można stosować zarówno do ocieplenia wewnętrznego jak i na zewnątrz budynków. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu natryśniętego materiału przed promieniowaniem UV. W żadnym wypadku nie należy pozostawiać natryśniętej piany wystawionej na działanie promieni słonecznych.

Piany zamknięto-komórkowe znajdują zastosowanie głównie w dociepleniu litych dachów płaskich wykonanych np. z płyt korytkowych, ścian w halach przemysłowych, fundamentów. Piana zamknięto komórkowa ze względu na swoją strukturę oferuje znacznie lepsze parametry izolacyjne w stosunku do otwarto-komórkowej. Nie zaleca się jednak stosowania pianki zamknięto komórkowej np. do ociepleń poddaszy w konstrukcji drewnianej. Ze względu znaczną twardość i w połączeniu z drewnianą, podatną na odkształcenia więźbą dachową istnieje znaczne ryzyko rozszczelnienia warstwy izolacyjnej.

Strona główna

O firmie

Oferta

- Ocieplenie stropu i stropodachu

- Natrysk piany poliuretanowej - PUR

- Ocieplenie poddasza

- Docieplenie ścianki kolankowej

- Uzupełnianie i naprawa istniejącej izolacji

- Instalacje natryskowe

- Docieplenie murów szczelinowych

- Ocieplenia budynków w konstrukcji szkieletowej, letniskowych i domów z bala

- Badanie termowizyjne

Termowizja

- Szczelność montażu stolarki okiennej

- Stan osadzenia drzwi zewnętrznych

- Zewnętrzna izolacja termiczna budynku

- Zawilgocenia i wycieki

- Kontrola budynku przed zakupem

Granulaty izolacyjne

Do pobrania

Rabaty

Wdmuchiwanie wełny i celulozy

 

"Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz niskiej ceny została zapomniana” 

Lizzie Susan Stebbing 

 

Dom energooszczędny

 

                                           

 

 

                    Nature plus

                   CERTYFIKAT NATUREPLUS

                       Isofloc F

 

Cellterm ocieplenia-termowizja

Mariusz Kozon

NIP  745 172 65 30

Regon  360385797

tel.  +48 501 560 646

e-mail: biuro@cellterm.pl

News


 

Jak to jest zrobione?

Film o ekologicznej izolacji z celulozy.

 

Film przedstawiający testy ogniowe materiałów izolacyjnych.

 

 

Dobra izolacja ważna jest nie tylko zimą.

Który materiał skuteczniej chroni przed upałem?