Skontaktuj się z nami:
501-560-646
biuro@cellterm.pl

Zimne poddasze – docieplenie ścianki kolankowej i wieńca budynku.

Nieprawidłowo docieplona ścianka kolankowa poddasza generuje znaczne straty energii cieplnej. Chłód przenikający z zabudowy wykonanej z karton gipsu znacznie ogranicza komfort przebywania w pokojach na poddaszu.

Łóżko ustawione w pobliżu tak zimnej przegrody może być przyczyną wielu bezsennych nocy. Niestety, w czasie budowy jej docieplenie dość często uważa się za zbędne a izolację wykonuje się jedynie na połaci dachu pomijając ten newralgiczny element. Należy jednak pamiętać, że jakakolwiek nieszczelność w warstwie ociepleniowej powoduje, że zimne powietrze wychłodzi całą przestrzeń przegrody która często jest określana jako ślepa ścianka. Efekty są najczęściej widoczne w postaci wykraplania pary wodnej oraz wyraźnie wyczuwalnych przedmuchów zimnego powietrza. Również w dotyku płyta gipsowa sprawia wrażenie bardzo zimnej.

 

 

Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że docieplenie w jednej tylko warstwie wełny(pomiędzy krokwiami) zaowocuje 100 % pojawieniem się nieszczelności. Jest to nagminny problem z którym w pracy spotykamy się bardzo często.

Kolejną przyczyną wychładzania ściany kolankowej jest nieprawidłowe ocieplenie wieńca budynku oraz zamocowanej na nim murłaty. Problem ten występuje równie często jak nieszczelności w warstwie izolacyjnej połaci dachu.

 

 

Nieszczelny wieniec nie tylko wprowadza zimne powietrze w przestrzeń bezpośrednio za ścianką kolankową(zabudowa gips-karton), ale z uwagi na fakt, że jest to żelbeton znakomicie przewodzi zimno i wychładza górną część ściany parteru.

 

 

Problem polega na nieszczelności pomiędzy ociepleniem połaci dachu a elewacją zewnętrzną. Należy pamiętać, że warstwa izolacyjna elewacji powinna nierozerwalnie łączyć się z warstwą wełny na dachu. Dodatkowo cały wieniec wraz z murłatą powinien być szczelnie docieplony z pomocą odpowiednich materiałów.

W przypadku ściany w konstrukcji murowanej z płytą gipsowo-kartonową klejoną na placki wady w ociepleniu wady izolacji widoczne są na poniższych zdjęciach(po kliknięciu można powiększyć)

Proszę zwrócić uwagę na znaczną różnicę temperatur dochodzącą do 9 °C

 

Budując nowy dom warto zwrócić uwagę na wspomniane problemy.

Jeżeli jednak etap budowy mają Państwo za sobą i w Waszym domu występują opisane powyżej problemy zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy.

Firma Cellterm w profesjonalny sposób zlikwiduje niedogodności spowodowanie nieprawidłowym dociepleniem. Należy się jednak liczyć z niewielką ingerencją w zabudowę. Konieczne będzie nawiercenie otworów technologicznych o średnicy ok. 5 cm.

 

Skutecznie likwidujemy tego typu problemy posługując się w pracy odpowiednim, wysokiej jakości sprzętem. Wykorzystujemy np. kamerę termowizyjną, która ujawni wszelkie mostki termiczne a po wykonanej pracy potwierdzi jej jakość. Posiadamy również kamery endoskopowe, które umożliwiają wgląd w przestrzeń za ścianką kolankową.

Więcej informacji uzyskają Państwo w czasie kontaktu telefonicznego, e-mail lub bezpośrednio w czasie spotkania osobistego.

 

Strona główna

O firmie

Oferta

- Ocieplenie stropu i stropodachu

- Natrysk piany poliuretanowej - PUR

- Ocieplenie poddasza

- Docieplenie ścianki kolankowej

- Uzupełnianie i naprawa istniejącej izolacji

- Instalacje natryskowe

- Docieplenie murów szczelinowych

- Ocieplenia budynków w konstrukcji szkieletowej, letniskowych i domów z bala

- Badanie termowizyjne

Termowizja

- Szczelność montażu stolarki okiennej

- Stan osadzenia drzwi zewnętrznych

- Zewnętrzna izolacja termiczna budynku

- Zawilgocenia i wycieki

- Kontrola budynku przed zakupem

Granulaty izolacyjne

Do pobrania

Rabaty

 

"Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz niskiej ceny została zapomniana” 

Lizzie Susan Stebbing 

 

Dom energooszczędny

 

                                           

 

 

                    Nature plus

                   CERTYFIKAT NATUREPLUS

                       Isofloc F

 

Cellterm ocieplenia-termowizja

Mariusz Kozon

NIP  745 172 65 30

Regon  360385797

tel. kom.  501 560 646

e-mail: biuro@cellterm.pl

News

 

Jak to jest zrobione?

Film o ekologicznej izolacji z celulozy.

 

Film przedstawiający testy ogniowe materiałów izolacyjnych.

 

 

Dobra izolacja ważna jest nie tylko zimą.

Który materiał skuteczniej chroni przed upałem?