Skontaktuj się z nami:
501-560-646
biuro@cellterm.pl

Ocieplenie poddasza

Ocieplenie poddasza użytkowego złożonego ze skosów i sufitów podwieszanych nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać.

Pracy nie ułatwia przede wszystkim konstrukcja więźby dachowej. Drewniane elementy występujące w konstrukcji posiadają gorsze parametry izolacyjne niż materiały dociepleniowe. Niepoprawnie zaizolowane, stają się liniowymi mostkami termicznymi generującymi niepotrzebne straty energii cieplnej.

(Na zdjęciach termowizyjnych widać mostki termiczne spowodowane niepopawnie wykonanym dociepleniem. Po kliknięciu na zdjęcie można je powiększyć. Im ciemniejszy kolor, tym niższa temperatura, kolor niebieski lub fioletowy oznacza mostki termiczne.)

W przypadku gdy wykonujemy ocieplanie poddasza wełną w matach konieczne jest zastosowanie dwóch warstw izolacyjnych stosowanych na przekładkę. Pierwszą warstwę wełny mocuje się między krokwie a drugą na krokwiowo.   

Oczywiście należy również zwrócić uwagę na sznurowanie wełny i zabezpieczenie jej przed osiadaniem.

Na poprawnie zaizolowanym poddaszu nie powinno być problemów związanych z utrzymaniem komfortowej dla mieszkańców temperatury. Tym bardziej nie powinny być wyczuwalne przedmuchy zimnego powietrza, co często ma miejsce.

 

Niejednokrotnie w miejscu, gdzie warstwa izolacyjna jest nieszczelna, występują problemy z zawilgoceniem płyt gk. Wiąże się to z różnicą temperatur, oraz przenikaniem zimnego powietrza do wewnątrz. Wykraplanie pary wodnej może być również spowodowane nieprawidłowym wykonaniem lub w ogóle brakiem odpowiedniej wentylacji połaci dachowej przykrytej nieprzepuszczalną dla pary wodnej papą.

Nie zawsze skropliny są natychmiast widoczne od strony poddasza, czasem ujawniają się dopiero po kilku latach. W tym czasie następuje degradacja elementów drewnianych i wełny z ocieplenia. Wewnątrz przegrody powstają rakotwórcze pleśnie, które dostają się do pomieszczeń mieszkalnych a warstwa izolacyjna traci swoje właściwości.

W Polsce najpopularniejszym materiałem izolacyjnym do ocieplania poddaszy pozostaje nadal wełna skalna bądź szklana w postaci mat. Niestety nawet wełna o najlepszych parametrach na niewiele się zda, jeżeli zostanie niestarannie ułożona.

Poniżej przedstawiony sposób montażu wełny mineralnej zaowocuje w niedługim czasie potrzebą naprawy warstwy izolacyjnej. Mostki termiczne widoczne są gołym okiem, nie ma potrzeby stosowania kamery termowizyjnej.

 

 


Tak powyższe "ocieplenie" wygląda na obrazie termowizyjnym.

 

Należy pamiętać, że już 1 milimetrowa szczelina pomiędzy warstwami izolacji potrafi generować 4-krotnie wyższe straty energii cieplnej.

Efektem są wspomniane wcześniej problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury na poddaszu, zawilgocenia, wyższe rachunki za ogrzewanie, pleśnie i grzyby występujące w zabudowie a nawet wyraźnie wyczuwalne przedmuchy zimnego powietrza.

Firma Cellterm proponuje Państwu bardzo skuteczne rozwiązanie powyższych, jakże istotnych problemów.

Wykonujemy ocieplenie poddasza(skosy, ścianki działowe, stropy i podłogi) metodą wdmuchiwania materiałów izolacyjnych(blow in).

/photo/Ocieplenie%20skos%C3%B3w%20poddasza.%20Celuloza._host_58e54f27ede71.jpg

W pracy korzystamy z certyfikowanych i atestowanych materiałów najwyższej jakości, produkowanych przez firmy o ugruntowanej pozycji. Główną zaletą metody, którą stosujemy jest przede wszystkim jej skuteczność izolacyjna gwarantowana dzięki ciągłości warstwy dociepleniowej, brak mostków termicznych i nadmiernego pylenia oraz krótki czas aplikacji.


W większości przypadków zlecenie wykonywane jest w ciągu jednego dnia. Ostateczny czas wykonania zależny jest od stopnia skomplikowania zabudowy oraz jej powierzchni.

Nie należy się przy tym obawiać osiadania granulatu. Wykonując zlecenie mamy na bieżąco wpływ na odpowiednie, zalecane przez producenta zagęszczenie materiału. Urządzenia firmy którymi dysponujemy to górna półka wśród producentów tego typu sprzętu na skalę światową. Pozwalają na zastosowanie odpowiednich parametrów dla konkretnego materiału izolacyjnego. Urządzenia w połączeniu z doświadczeniem i odpowiednio dobraną metodą aplikacji gwarantują Państwu wykonanie izolacji termicznej na wysokim poziomie.

W przypadku docieplenia skosów poddasza i stropów najczęściej stosujemy materiały celulozowe lub wełnę mineralną.

Celuloza mająca bezpośredni kontakt z drewnem konstrukcyjnym zabezpiecza je przed wilgocią, chroni przed rozwojem pleśni i grzybów oraz stwarza niesprzyjające warunki bytowe dla gryzoni i insektów. Dodatkowo, jako materiał pochodzenia roślinnego posiada właściwości pozwalające na wchłanianie nadwyżek pary wodnej występującej w powietrzu i odparowanie ich bez straty parametrów izolacyjnych, gdy wilgotność względna spada.

 

Zastosowanie ekologicznych materiałów pochodzenia naturalnego pozwala na stworzenie w zamieszkałych pomieszczeniach swoistego mikroklimatu. Optymalny poziom wilgotności względnej w zamieszkałych pomieszczeniach powinien zawierać się w granicach od 40% do 60 %

Wełna celulozowa, np. Isofloc F posiada znakomite właściwości izolacyjne λd = 0,037 [W/m*K]. Łączy, więc w sobie proekologiczny charakter, znakomitą izolacyjność i wiele innych właściwości podnoszących komfort użytkowanych pomieszczeń. Należy również wspomnieć, że produkcja włókien celulozowych generuje pięciokrotnie mniejszą emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z wytwarzaniem tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

Jako produkt naturalny Isofloc F posiada certyfikaty NaturePlus oraz FSC.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontatku telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy

 

 

Strona główna

O firmie

Oferta

- Ocieplenie stropu i stropodachu

- Natrysk piany poliuretanowej - PUR

- Ocieplenie poddasza

- Docieplenie ścianki kolankowej

- Uzupełnianie i naprawa istniejącej izolacji

- Instalacje natryskowe

- Docieplenie murów szczelinowych

- Ocieplenia budynków w konstrukcji szkieletowej, letniskowych i domów z bala

- Badanie termowizyjne

Termowizja

- Szczelność montażu stolarki okiennej

- Stan osadzenia drzwi zewnętrznych

- Zewnętrzna izolacja termiczna budynku

- Zawilgocenia i wycieki

- Kontrola budynku przed zakupem

Granulaty izolacyjne

Do pobrania

Rabaty

Wdmuchiwanie wełny i celulozy

 

"Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz niskiej ceny została zapomniana” 

Lizzie Susan Stebbing 

 

Dom energooszczędny

 

                                           

 

 

                    Nature plus

                   CERTYFIKAT NATUREPLUS

                       Isofloc F

 

Cellterm ocieplenia-termowizja

Mariusz Kozon

NIP  745 172 65 30

Regon  360385797

tel.  +48 501 560 646

e-mail: biuro@cellterm.pl

News


 

Jak to jest zrobione?

Film o ekologicznej izolacji z celulozy.

 

Film przedstawiający testy ogniowe materiałów izolacyjnych.

 

 

Dobra izolacja ważna jest nie tylko zimą.

Który materiał skuteczniej chroni przed upałem?